On my wishlist #10
Meme je od Book Chick City a cieľom tohto meme je každú sobotu ukázať knihu/y, ktoré by ste si priali vlastniť. Môžu to byť knihy staré, nové, ale aj tie, ktoré ešte nevyšli.
,,Margo Rothová-Spiegelmanová. Jej bláznivé dobrodružstvá sa zakaždým prehnali školou ako letná búrka: na gitare ju naučil hrať nejaký starký v polorozpadnutom dome v mississippskom Hot Coffee. Tri dni kočovala s cirkusantmi, lebo ich presvedčila, že by z nej mohla byť artistka. Na koncert The Mallionaires v St. Louis sa dostala tak, že sa vydávala za basgitaristovu frajerku, a keď ten s ňou naozaj chcel chodiť, poslala ho kadeľahšie. Jej najneuveriteľnejšie príhody sa vždy ukázali ako skutočné!

Tak do tejto dobrodružnej duše sa beznádejne zamiloval Quentin-Kvéčko Jacobsen, trochu zakríknutý chlapec z dobrej rodiny. Keď mu pojašená maturantka jednej noci vlezie do izby prezlečená za nindžu a odhodlaná vykonať jedenásť bodov neľútostnej pomsty nevernému frajerovi a bývalým kamarátom, Kvéčko neodmietne. To, čo povystrájajú, Quentina rovnako nadchne ako vyľaká. Lenže na druhý deň je Margo preč a zanechá po sebe len indície určené práve jemu. Vydáva sa teda na cestu plnú odbočiek, a čím bližšie je k cieľu, tým lepšie spoznáva skutočnú tvár priateľky – a možno aj svoju vlastnú."


Konečne som sa dočkala na slovenský preklad   ďalšej knihy od Johna Greena.  Zaumienila som si, že si prečítam každú jeho knihu a keďže sa mi Kam zmizla Aljaška a Na vine sú hviezdy veľmi páčili tak si potrebujem prečítať aj Papierové mestá. 
Som zvedavá či aj v tejto knihe pokračuje John svojou tradíciou, že aj táto kniha čitateľa dojme.

2 komentáre:

 1. Mně se Hvězdy nám nepřály nelíbily vůbec, takže si neplánuju přečíst žádnou další knihu od něho.. Ale tak každému se líbí něco jiného :)
  www.fantasy-maniak.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak je pravda, že každé mu sa páči niečo iné :) Ale možno by si mohla dať šancu Papierovým mestám alebo Kam zmizla Aljška :)

   Odstrániť