Zaujalo ma č. 4

Keďže mám tento článok už strašne dlho rozpísaný, tak mi napadlo, že by bolo fajn to tu trochu oživiť aj s niečím iným ako sú len recenzie. Prehrabávanie goodreads je jedna z mojich obľúbených činností, takže sem tam nájdem knihy, ktoré ma naozaj zaujmú, takže som si pre vás zas pár vytipovala (presne 4)  a zhrnula som ich v jednom článku.

Leah on the Offbeat (Creekwood, #2)Neverworld WakeThe DeviantsTo Kill a KingdomLeah on the off beat je novinka od Becky Albertalli, ktorá ma na svedomí aj knihu Simon vs the Homo Sapiens agenda, ktorá ma znovu okolo seba obrovské bum. Síce mne Simon až tak neučaroval a stále je to pre mňa priemerná kniha, tak chcem skúsiť toto nezáväzné pokračovanie. Snáď sa mi to bude páčiť viac. Nič o knihe som si nevyhľadala, ale pozdáva sa mi obálka a ak sa nemýlim hlavná hrdinka je bisexuálka.

Neverworld wake od autorky menom Marisha Pessl je pre mňa čistá záhada. Kniha vyšla tento rok a doposiaľ som o knihe nepočula. Kniha je údajne určená to pre fanúšikov Jeden z nás klame a The Hazel Woods. Ani jednu knihu som zatiaľ nečítala, ale aj napriek tomu Neverworld wake ma zaujala oveľa viac ako spomínané dve knihy. A myslím, že vety: "Five friends. Only one can survive...." sú celkom dobré lákadlo. Aspoň pre mňa. Možno aj pre to už mám knihu objednanú.

The Deviants má podľa mňa neskutočne podarenú anotáciu TU! Síce nie je to presne ten typ anotácie, z ktorej vám nabehnú zimomriavky, ale rozhodne zaujme. The Deviants vyzerá byť tajomná a je jasné, že sa bude jednať o pomstu. O to viac sa na to teším, pretože čo je lepšie ak nie YA literatúra, ktorá nie je len čisto o láske a obyčajných tínedžerských problémoch?

To kill a kingdom je podľa mňa zbytočné predstavovať. Veľa ľudí to v poslednej dobe číta a má to na jednej strane svojich fanúšikov, ale aj ľudí, ktorí tú knihu veľmi nemusia. Aj napriek tomu hodnotenie na GR je 4,06*. Úprimne veľa som si okolo toho nezisťovala už len z dôvodu, že sa na knihu na 100% chystám. Ale v čom som si istá, tak že je to o sirénach a hlavná hrdinka sa premení na človeka-trest za to, že chcela zabiť jednu z vlastných. A ak nechce zostať človekom musí doniesť srdce princa Eliana. Samozrejme, je tam viac dôležitých vecí, ale tie si môžete prečítať TU! 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára