On my wishlist #5

Meme je od Book Chick City a cieľom tohto meme je každú sobotu ukázať knihu/y, ktoré by ste si priali vlastniť. Môžu to byť knihy staré, nové, ale aj tie, ktoré ešte nevyšli.

Ani sme sa nenazdali a sobota je už tu! :D Uvedomujete si, že škola nám už klope na dvere? :D
Tento raz som pridala ukážku a anotácie :P Len kvôli tomu, aby vás tieto dve výnimočné knihy zaujali :D

Triler, pri ktorom vám v žilách tuhne krv.
Erebos je počítačová hra s prísnymi pravidlami. 
Toho, kto ich poruší čaká krutý trest, alebo smrť.
Erebos , ale dokáže splniť aj tie najtajnejšie priania.
Ako je možné, že hra o každom všetko vie?
Čo vlastne Erebos chce?


(Mini ukážka)
 
O dobrú hodinu neskôr sa inštalácia dokončila na sto percent. Nick chcel už nahlas jasať, v tom okamihu však obrazovka sčernela. A čierna ostala.
Nič nepomáhalo. Ani poklepkávanie na kryt počítača, ani nijaká kombinácia klávesov, ani výbuch hnevu. Obrazovka neukazovala nič iné, len neúprosnú temnotu.
Krátko predtým, ako Nick rezignovane stlačil tlačidlo reštart, sa však predsa len niečo stalo. Z temnoty sa vynorili červené písmená, slová, ktoré pulzovali, akoby zásobovali krvou a životom skryté srdce.
"Vstúp.
Alebo sa vráť.
Toto je Erebos."


P.S. Netuším, čo vlastne Erebos chce, ale je viem, že túto knihu nutne potrebujem :D


Pred piatimi rokmi dvanásťročnú Wren Connollyovú trikrát strelili do hrude. Po 178 minútach vstala z mŕtvych ako resetka:...

Pred piatimi rokmi dvanásťročnú Wren Connollyovú trikrát strelili do hrude. Po 178 minútach vstala z mŕtvych ako resetka: silnejšia, rýchlejšia, odolnejšia a bez emócií. Čím dlhšie sú totiž reseti mŕtvi, tým menej ľudského v nich po oživení zostáva. Wren 178 je najnebezpečnejší reset v Texaskej republike. Teraz, ako sedemnásťročná, slúži v polovojenskej jednotke Korporácie pre ľudskú evolúciu a zaľudnenie. 
Wren je skúsená bojovníčka poverená výcvikom nových resetov, ale jej posledný nováčik - Callum Reyes - je najhorší, akého kedy videla. Callum bol oživený už 22 minút po smrti, a tak prakticky zostal človekom. Má príliš pomalé reflexy, nevhodné otázky a jeho večný úsmev vyvádza Wren z miery. Stále však zodpovedá za jeho výcvik. Keď Callum odmietne splniť rozkaz, dostane Wren poslednú šancu podriadiť ho disciplíne - inak ho bude musieť zlikvidovať. Wren doteraz poslúchla každý rozkaz a vie, že keď sa vzoprie, zlikvidujú aj ju. Ale zároveň sa nikdy necítila taká živá ako s Callumom...

No neznejú geniálne? :3 Mám rada knihy, pri ktorých mi tuhne krv v žilách a obidve vyzerajú naozaj nesmierne fantasticky :3 

4 komentáre:

 1. Erebos si chci také přečíst, i novou knížku autorky, co brzy vyjde :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tedy, ten Erebos vypadá podle anotace jako dost zajímavá knížka :) A na Reset slyším také spoustu chvály.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Erebos jsem četla a je to zajímavá kniha, ale nic světoborného.

  Nechceš mrknout na můj blog? http://knihy-v-srdcich.blogspot.cz :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A ja som si myslela, že Erebos bude je jedna z tých kníh, ktoré ma ohúria, ale po tvojom komentári... :D
   Veľmi rada :)

   Odstrániť