Používa službu Blogger.

Advertisement

About Me

Mesačná chvastačka (Marec) 2015

by - apríla 01, 2015

Toto meme má na svedomí Judit!
Lol! :D Áno, presne tak! Ako inak začať Mesačnú chvastačku, ak nie slovom, ktoré v poslednom čase používam nejako príliš často? Ale ja mám na to aj dobrý dôvod! Až príliš často sa dostávam do situácií, ktoré presne toto trojpísmenové slovíčko vystihuje :D A dnes som ho povedala, až toľkokrát, že to presiahlo normálne medze používanosti tohto slova, teda ak vôbec niečo také existuje :D Tento mesiac som nakupovala knihy len ja. Timi má mini pauzu, ktorú som si chcela dať aj ja, ale nejako nevidalo :D Aké prekvapivé!  Takže to dopadlo, tak, že mi do poličky  na miesto kde si ukladám knihy pribudlo 9 kníh?! Ops!  Dočerta odkiaľ som nahrabala toľko peňazí?! :O

Nebudeme si klamať. Nepatrím medzi tých, čo sa babrajú s fotkami hodiny. Ja odfotím a šupnem to sem a presne dnes, keď som chcela urobiť pekné fotky so mnou slnko nechcelo spolupracovať, takže to dopadlo tak všelijak, len nie tak ako som chcela ja. Ako vidíte fotila som na mojej novej mega veľkej posteli, v ktorej sa mega dobre spí a je mega veľká a tie vankúše si nevšímajte :D9 kníh. No, tak toto som už nevedela zamaskovať, takže mama nadšená nie je, ale ja som! :D Aj keď 4 knihy sú v češtine, 2 knihy sú v maďarčine a 3 v slovenčine. 7 kníh kupovaných, 1 kniha darovaná a 1 jedna kniha bola výhra, hoci bez nej by som sa určite zaobišla :D Však uvidíte! 
Medzi prvými knihami, ktoré som si objednala na jednej stránke, ktorú stalkujem každý Boží deň, pretože sú tam mega ceny (megaknihy.sk) som si na začiatku mesiaca musela, opakujem musela objednať, štyri knihy! Dech, Monument 14, Prímerie a Boj o trón. Samozrejme v češtine. Celé ma to vyšlo a teraz pozor! 10,06 € s poštovným! Hej, tiež som zízala, keď som videla, že Prímerie a Boj o trón stoja len okolo 1 eura, no nekúpte! A konečne mám doma celú trilógiu! :D  Samozrejme, že som ďalej pátrala, hľadala a našla som Monument 14 okolo 2 eur a Dech okolo jedného eura.
Monument 14 už mám za sebou a v nasledujúcich dňoch bude určite "recenzia" :D 
A keď dám dole preobal,
tak takáto čiernobiela
krása ma čaká! 
Kto by nepoznal Upírsku Akadémiu s nádhernou červenou obálkou a s čiernymi stranami? No a je známe, že keď raz začnete čítať Upírsku, tak ste očarení a čakáte, kedy konečne budete mať v rukách ďalšiu časť! A ani ja nie som výnimka. A "recenzia" už je na blogu. Ale, aby ste nepreklikávali, tak vám to zhrniem do jedného slova: Konečne! 
Nielen za to, že som sa konečne na to dala, ale aj preto, že je to konečne kniha o upíroch, ktorá je trochu iná, veď si ju prečítajte a uvidíte! :D 


A tu je tá výhra,  bez ktorej by som sa zaobišla :D Kuchárska kniha Ako varí Európa.  Je to vlastne jedna z výhier, jediná knižná, ale teraz to nie je dôležité :D


A mamička ako odmenu za  prvé miesto v celoslovenskej súťaži, odkiaľ pochádza tá kuchárska kniha  mi kúpila Osud, ktorú mám rozčítanú, presnejšie som pred druhou kapitolou, a chcela som ju kvôli tej obálke a v anotácii sa spomínajú havrany a mňa havrany strašne fascinujú! 

A teraz to najlepšie! Určite ste počuli o Lux sérii! A ak nie, tak pakujte na GR a vyhľadajte si informácie! Bohužiaľ, my nemáme túto sériu preloženú a ani Česi, takže som si zaobstarala prvé dve časti v maďarčine.  Musela som čakať, takmer tri týždne, kým som ju konečne zbadala v kníhkupectve! A vďaka Attilovi, môjmu obľúbenému booktuberovi som sa dala vôbec na túto sériu! A úplne ma ničilo, že u nás v Panta Rhei mali len tretiu časť Opál, ale jednotka nikde! Tak pani predavačka mi doobjednala ostatné časti, ktoré ma čakajú v Panta Rhei! Úžasné, že? Takže, ak ma chcete sponzorovať, tak sa mi ozvite, pretože táto séria bude mať 7 častí? Nie som si istá, ale ak áno, tak potrebujem peniaze! :D A mám taký pocit, že po dočítaní už Michelle Hodkin a jej Mara Dyerová nebude na prvom mieste :D Ale o tom v inom pripravovanom článku. 
Och a presne práve pri Obszidiáne, som približne pri ôsmej kapitole, som používala Lol! :D Vážne, ľudia ja sa v kuse na tej knihe smejem, pretože.... no o tom inokedy! :D 

Fotka z intráku, pretože som nedokázala urobiť normálne fotky! -_- :D 
Ehm... tie fotky :D Veď vy dobre viete, že ja nie som nejaký extra-mega dobrý fotograf :D 

You May Also Like

2 komentárov

  1. Ale ale ale...:D. Gratuluju za výhru v té soutěži:). Jinak Osud a Dech by mě také zajímal:)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Moc pěkné přírůstky :) Ale opravdu se stydím, jelikož jsem spoustu knih z tvého seznamu nečetla :( Časem to musím napravit.
    http://milujemekihy.blogspot.cz

    OdpovedaťOdstrániť